LINNAFOORUM 2016: toome mere Peatänava äärde!

Teisel Peatänava-teemalisel Linnafoorumil otsivad parimad eksperdid koos tallinlastega parimat lahendust linnasüdame ja mereääre ühendamiseks turvaliseks ja meeldivaks tervikuks.

Linnafoorum 2016 kannab pealkirja "Toome mere peatänava äärde!", 1.-2. märtsil Arhitektuurikatlas toimuv kahepäevane mõttetalg keskendub tulevase Tallinna Peatänava ühendamisele mereäärega.  


Linnafoorumi avalik osa

kolmapäev, 2. märts
15:00 Avalik loeng: teiste linnade kogemus
 16:30 Lahenduste tutvustamine, avalik arutelu
18:00Päeva lõpp

Linnafoorumi avalikel üritustel saad kolmapäeval kuulata rahvusvaheliste ekspertide loenguid inimkeskse linnaruumi põhimõtete ja teiste linnade kogemuse kohta.

Avalik osa jätkub Linnafoorumi töörühmade kahepäevase mõttetöö esitlustega. Töörühmad esitlevad seal lahendusi, kuidas ühendada kaasaegsesse inimkesksesse linnaruumi lisaks tulevasele Peatänavale ka sellega külgnevad kvartalid. Eesmärk on, et tänane magistraalidest killustatud linnasüda muutuks üheks turvaliseks ja inimsõbralikuks tervikuks, luues mereäärt ja linnasüdant hõlmava mugava liikumise ja ajaveetmise, elava tänavakultuuri ja -kaubandusega piirkonnaks.

Esinejad

Ewa Westermark

Ewa on linnaruumi alal ühe maailma tuntuima arhitektuuribüroo Gehl Architects partner ja arhitekt. Tal on pikk rahvusvaheline kogemus linnade nõustamisel avaliku ruumi kujundamisel ja planeerimisel.

Timo Hämäläinen
Timo on linnaplaneerimise konsultant ja aktivist ning tunnustatud arvamusliider kaasaegse urbanismi vallas. Tema blogi urbanfinland.com on ajalehe The Guardian poolt valitud maailma parimate linnaruumiblogide hulka.

Vaata ka eelmise Linnafoorumi tulemusi